FANDOM


Łąki Asfodelowe
200
Najważniejsze dane
Lokalizacja: Podziemie
Rodzaj: Kraina
Pozostałe
Występowanie:
Łąki Asfodelowe - kraina w Podziemiu. Dostawali się na nie ci, którzy nie zasłużyli na nic szczególnego po śmierci.
Tam duchy te egzystowały jako wiotkie cienie i mogły jedynie popiskiwać jak nietoperze i unosić się bez celu w powietrzu, usiłując przypomnieć sobie, kim były za życia i co robiły (...).

–Percy o łąkach w Greccy bogowie według Percy`ego Jacksona


Wygląd

Niekończące się pola pełne duchów ludzi. Wyglądają jak zwyczajne pola, strasznie ponure, na których co jakiś czas rosną drzewa- brzozy. Brzozy wyrosły w tym miejscu po tym jak Hades zamienił w w to drzewo nimfę Leuke.

Ciekawostki

  • Dedal miał po śmierci kontynuować budowę Łąk Asfodelowych co go prawdopodobnie ucieszyło, gdyż dalej mógł projektować i tworzyć oraz spotykać się z synem i siostrzeńcem.
  • Hazel po śmierci miała iść do Elizjum a jej matka na Pola Kary, jednak córka Plutona poprosiła sędziów o litość dla matki oraz podzielenie kary i obie poszły na Łąki Asfodelowe.
  • Według jednego z mitów Syzyf toczył swój glaz na wzgórze właśnie na Łąkach.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.