Wikia

Percy Jackson Wiki

Afrodyta

687stron na
tej wiki
Komentarze31
Afrodyta   Afrodyta/Galeria    
Afrodyta
Afrodyta.jpg
Tytuł
Bogini miłości i piękna
Najstarsza olimpijka
Informacje
Status: Nieśmiertelna
Wygląd
Płeć: Kobieta
Kolor oczu: Każdy kolor
Kolor włosów: Każdy kolor
Wzrost: Każdy
Rodzina
Rodzina:
Pozostałe
Przynależność: Bogowie
Dom: Olimp
Grecka/Rzymska forma: Wenus
Występowanie:
Aktor: Serinda Swan
AphroditeGG.jpg

Afrodyta w "Greckich bogach według Percy'ego Jacksona"

Afro.i.ares.jpeg

Afrodyta z Aresem

Afrodyta Wenera9.jpg

Afrodyta - to grecka bogini miłości, seksualności, przyjemności, piękna i pożądania. Jej rzymskim odpowiednikiem jest Wenus. Afrodytę zagrała Serinda Swan w filmie ,,Złodziej Pioruna".

Cytaty

Miłość wszystko zwycięży

–Afrodyta do Percy'ego, Klątwa Tytana

-Nadchodzi wojna. Rozlew krwi jest nieunikniony. Można zrobić tylko jedno.
-Och...ale co?
-Co? Oczywiście napić się herbaty i pogawędzić. Chodźcie!

–Afrodyta do Annabeth, Piper i Hazel, Znak Ateny

-Ach, Artemida. Proszę Cię. To sprawa beznadziejna. Wiesz, jak już mieli porywać boginię, to powinna ona być niewiarygodnie piękna, nie sądzisz? Współczuję tym biedakom, którzy muszą pilnować Artemidy. Co za nuuuda.

–Afrodyta o Artemidzie, Klątwa Tytana


Historia

Po tym, jak Kronos poćwiartował Uranosa, wrzucił szczątki ojca do morza i z piany wyłoniła się Afrodyta. Mówi się, że morze, w którym się urodziła znajdowało się w pobliżu Pafos, miasta na wyspie Cypr na Morzu Śródziemnym (chociaż niektóre mity mówią, że była córką Zeusa i bogini Dione albo Hebe i Uranosa). Później dołączyła do Olimpijczyków, po tym jak Zeus objął władzę i szybko stała się źródłem konfliktu między bogami. Choć Zeus miał ochotę wziąć ją dla siebie, ostatecznie oddał ją Hefajstosowi. Niezadowolona z małżeństwa Afrodyta miała romans z przystojnym i namiętnym Aresem nawet po tym, jak jej mąż upokorzył ją publicznie, odsłaniając jej związek. Miała romanse z wieloma śmiertelnikami i bogami w ciągu wieków.

Osobowość

Afrodyta to osoba temperamentna i próżna. Jest ona także podstępna, zalotna i uwodzicielska. Pomimo tych cech, jest bardzo kochająca i namiętna, walczy o wiarę w miłość, która jest absolutna i prawdziwa. Afrodyta jest bardzo życzliwa i łagodna dla tych, którym sprzyja i głęboko troszczy się o swoje dzieci, jak i ich ojców. Przewodniczy najpotężniejszym ludzkim uczuciem, ona ma wielki wgląd do śmiertelnych emocji, a także śmiertelnej natury. Jest również idealistką. Bardzo lubi różnego rodzaju przyjęcia.

Wygląd

Afrodyta jest uosobieniem piękna. Bardzo poważnie przejmuje się swoim wyglądem, gdy widzi najmniejszy, mikroskopijny błąd, musi go poprawić. Jak widać w ,,Klątwie Tytana", gdy Percy trzymał jej lustro, cały czas nie mógł pojąć, w którym miejscu dostrzega jakikolwiek błąd. Podczas rozmowy z nim miała na sobie czerwoną sukienkę i włosy w kaskadzie loków. Percy myślał, że gdy się uśmiecha, wygląda jak Annabeth, a później jak aktorka z TV, w której zakochał się w V klasie.

Gdy Piper zobaczyła ją w sklepie Medei podczas snu, jest ona postrzegana zupełnie inaczej. Afrodyta miała włosy do ramion, leżące jej wdzięcznie na szyi i wielką postać. Miała też na sobie dżinsy i śnieżny biały top, patrząc na ubrania na 50% zniżki na stojaku. Największą zmianą jest to, że podczas

Aphrodite-by-CelticBotan-not-mine-percy-jackson-and-the-olympians-books-24847712-752-1063.jpg

wizyty w śnie Piper Afrodyta nie miała makijażu.  Wybrała bardziej prosty wygląd, co jest być może wynikiem tego, iż Piper nie lubi używać makijażu lub robić z siebie zbyt dziewczęcą.

Dzieci Afrodyty występujące w serii

Ciekawostki

 • Imię Afrodyta jest inspiracją dla afrodyzjaków.
 • Planeta Wenus została nazwana imieniem rzymskiej odpowiedniczki.
 • Jest najstarszą olimpijką.
 • Jej atrybutami były rydwan zaprzężony w gołębie, róża oraz mirt, a także (choć to mniej znane) - wróbel i jaskółka.
 • Chociaż jest boginią, poniekąd narodziła się z Uranosa.
 • Ma przepaskę dzięki której wydaje się być jeszcze piękniejsza.
 • Ma zdolność do zmiany wyglądu; każdemu objawia się jako jego własny, indywidualny ideał piękna. (np. Percy 'iemu pokazała się najpierw jako aktorka w której kiedyś się podkochiwał, a następnie stała się podobna do Annabeth)
 • W Mitologi Greckiej była zazdrosna o Psyche, że inni uważali ją piękniejszą od niej, więc zesłała Erosa by zakochała się w najbrzydszym człowieku świata, lecz ten zakochał się w niej.
 • Niektóre z jej dzieci mają moc oczarowywania, dzięki czemu mogą nakłonić innych, by robili to, co im rozkazują.
 • Afrodyta najbardziej lubi nosić sukienki, co symbolizuje jej kobiecość.
 • Bardzo często gubi swój grzebień , co zostało ujawnione w opowiadaniu pt. "Laska Hermesa".
 • Zdradza swojego męża Hefajstosa z Aresem
 • Jej imię oznacza "wdzięk".

Więcej od Wikii

Losowa wiki