FANDOM


Tumblr n0shgointu1qf7q01o1 500

Argo II - fantastyczny, potrafiący zarówno pływać jak i latać, grecki okręt wojenny. W serii „Olimpijscy Herosi” został zbudowany przez półbogów z Obozu Herosów, na czele z Leonem Valdezem. To właśnie na tym okręcie wyruszyła do starożytnych krain siódemka herosów, o których mówi druga wielka przepowiednia (Przepowiednia Siedmiorga). Jego dziób zdobiła głowa spiżowego smoka Festusa, która została przeniesiona do "Bunkra 9" przez Hefajstosa na prośbę Leona.

Gdy Leo miał pięć lat narysował on okręt Argo II. Niestety, wiatr porwał rysunek, który chłopiec odzyskał dopiero po wizycie u króla wiatrów- Eola. Pierwotny projekt okrętu powstał jednak podczas wojny między Grekami i Rzymianami w 1864 roku. Został on odnaleziony przez Leona w Bunkrze 9.

Pierwszy "Argo" był okrętem, na którym Jazon i jego towarzysze wyruszyli na wyprawę po Złote Runo.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki