FANDOM


Aurum - metalowy pies Reyny. Posiada on zdolności wykrywania kłamstw. W książce Krew Olimpu został on poturbowany przy starciu z Orionem. Ma brata bliźniaka, Argentum.

Syn Neptuna

Greyhounds

Aurum z bratem

Choć nie odgrywają znaczącej roli w książce, często mo żemy je spotkać z Reyną . Aurum razem z bratem nie odstępują swojej właścicielki na krok. Podczas rozmowy z Percy'm , Reyna ostrzega że psy umieją wykrywać kłamstwa. Zdaje się że Aurum nie przepada za Percy'm i czeka na moment gdy ten skłamie, by go rozszarpać.

ReynaIPsy

Aurum wraz z bratem i właścicielką

Znak Ateny

Aurum i Argentum pojawiają się w książce tylko dwa razy. Raz, kiedy na początku książki Annabeth rozmawia z Reyną i drugi raz kiedy Reyna grozi Annabeth że kiedy następnym razem się spotkają, zabije ją.

Krew Olimpu

Ze względu na to że w Krwi Olimpu pojawiają się rozdziały Reyny , Aurum i Argentum często nam towarzyszą. Aurum w walce z Orionem traci oko. Jest ,,ochroniarzem Reyny , trenera Hedge'a i Nica .

Wygląd

Aurum jest chartem, podobnie jak jego brat. Ma on złote ubarwienie i oczy zrobione z rubinów. Miał ostre kły mogące służyć jako broń.

Ciekawostki

  • Po łacinie ,,Aurum'' oznacza złoto, co tłumaczy jego umaszczenie.
  • Nie mógł zranić Lykaona i jego wilków gdyż wilkołaki są odporne na złoto.
  • Aurum i jego brat mogły być wzorowane na psach obronnych króla Alkinoosa.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki