FANDOM


Aurum
Greyhounds
Tytuł
Pies Reyny
Bliźniak Argentum
Informacje
Status: Żywy
Wygląd
Płeć: Samiec
Rodzina
Rodzina:
Pozostałe
Dom: Obóz Jupiter
Występowanie:
Misje: Przetransportowanie Ateny Partenos do Obozu Herosów


Aurum - metalowy pies Reyny. Posiada on zdolności wykrywania kłamstw. W książce Krew Olimpu został on poturbowany przy starciu z Orionem. Ma brata bliźniaka, Argentum.

Syn NeptunaEdytuj

Choć nie odgrywają znaczącej roli w książce, często możemy je spotkać z Reyną. Aurum razem z bratem nie odstępują swojej właścicielki na krok. Podczas rozmowy z Percy'm, Reyna ostrzega że psy umieją wykrywać kłamstwa. Zdaje się że Aurum nie przepada za Percy'm i czeka na moment gdy ten skłamie, by go rozszarpać.

ReynaIPsy

Aurum wraz z bratem i właścicielką

Znak AtenyEdytuj

Aurum i Argentum pojawiają się w książce tylko dwa razy. Raz, kiedy na początku książki Annabeth rozmawia z Reyną i drugi raz kiedy Reyna grozi Annabeth, że kiedy następnym razem się spotkają, zabije ją.

Krew OlimpuEdytuj

Ze względu na to że w "Krwi Olimpu" pojawiają się rozdziały Reyny , Aurum i Argentum często nam towarzyszą. Aurum w walce z Orionem traci oko. Jest "ochroniarzem" Reyny, trenera Hedge'a i Nica.

WyglądEdytuj

Aurum jest chartem, podobnie jak jego brat. Ma on złote ubarwienie i oczy zrobione z rubinów. Miał ostre kły mogące służyć jako broń.

CiekawostkiEdytuj

  • Po łacinie "Aurum" oznacza złoto, co tłumaczy jego umaszczenie.
  • Nie mógł zranić Lykaona i jego wilków gdyż wilkołaki są odporne na złoto.
  • Aurum i jego brat mogły być wzorowane na psach obronnych króla Alkinoosa.