FANDOM


Zetes

Zetes

Boreadzi - określenie Kalaisa i Zetesa, synów Boreasza, boga północnego wiatru.

Bracia w książkach Riordana

Zagubiony Heros

W pierwszej części serii Boreadzi (Zetes i Kalais) zatrzymali Leo, Piper, Jasona i Festusa, gdy ci przybyli do Quebecu. Zetesowi spodobała się Piper, a Kal chciał ,,rozwę". Zaprowadzili ich do zamku gdzie przebywał ich ojciec, Boreasz. Stamtąd Chione (siostra Kala i Zetesa) zabrała Piper i Jasona do sali, aby mogli spotkać się z bogiem. Swoich braci zostawiła z Leonem i Festusem, którzy z racji swojego połączenia z ogniem nie mogli wejść dalej do zamku pokrytego lodem. Kal w tym czasie zaprzyjaźnił się z Leo. Kiedy Chione przyprowadziła syna Zeusa i córkę Afrodyty z powrotem, Boreadzi pożegnali ich.

Dom Hadesa

Pojawiają się też w "Domu Hadesa". Próbują wtedy zamrozić całą załogę Argo II z rozkazu Chione. Nie udaje się im, bo Piper sprytem pokonuje Chione i jej braci, przez co zmusza ich do opuszczenia statku.

Ciekawostki

  • W mitologii greckiej Boreadzi byli jednymi z Argonautów.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.