FANDOM


Carter Kane   Carter Kane/Galeria   Carter Kane/Cytaty    
Wspiąłem się na stopnie i usiadłem na tronie. Stare krzesło zaskrzypiało, ale utrzymało mnie.

Spojrzałem na tłum magów. Horus nie przybył mi na pomoc. Ale w sumie to było w porządku. Zerknąłem na migoczące kurtyny światła - na Nową Erę świecącą fioletowym blaskiem - i poczułem, że będzie to mimo wszystko dobra epoka. Mięśnie nieco mi się rozluźniły. Czułem się tak, jakbym wyszedł z cienia zarówno boga wojny, jak i mojego ojca.

––Carter , Cień Węża, str. 385

Carter Kane - jeden z głównych bohaterów serii Kroniki Rodu Kane, wraz ze swoją młodszą siostrą, Sadie. Jest najstarszym dzieckiem Juliusa i Ruby Kane oraz potomkiem dwóch rodzin z krwi faraonów - Narmera oraz Ramzesa Wielkiego. Podąża ścieżką Horusa i był kiedyś okiem boga. Pod koniec Cienia Węża, zostaje faraonem Domu Życia i razem z siostrą stają się jednymi z najpotężniejszych magów na świecie (jest drugi). Jest też chłopakiem Ziyi Rashid.

Historia Edytuj

Przeszłość

Carter urodził się w czerwcu 1996 w Los Angeles. Dopóki jego matka żyła, mieszkał tam z młodszą siostrą Sadie i rodzicami. Po śmierci Ruby Kane podróżował z ojcem po świecie, uczył się w czasie podróży, ponieważ mimo walk na pięści i sześciu rozpraw sądowych Juliusowi nie udało się uzyskać prawa do opieki nad Sadie. Rodzeństwo mogło się spotykać tylko dwa razy w roku, toteż wszelkie więzi między nimi zanikły.

Wracając do podróży; Carter musiał w ich czasie zachowywać się nienagannie, gdyż wiele osób zwracało uwagę czy aby przypadkiem nie jest złodziejem. Chłopak zazdrościł osiadłego trybu życia siostrze, w czasie gdy ona zazdrościła Carterowi nie tylko braku przymusu chodzenia do szkoły, ale także czasu spędzanego z ojcem.

Czerwona Piramida Edytuj

W Wigilię świąt Bożego Narodzenia Carter wraz z ojcem udał się do Londynu aby odwiedzić swoją siostrę. Po drodze spotkali tajemniczego mężczyznę i w tym czasie Julius poprosił syna, aby poszedł po siostrę. Chłopak zabrał Sadie, która, znudzona i niezadowolona z powodu ich spóźnienia, namówiła brata do podsłuchania rozmowy ich ojca z dziwnym mężczyzną. Mówili coś Per Anch i o planach Juliusa, jednak Carter niewiele zrozumiał. Sadie niechcący ich ujawniła, a wtedy człowiek się ulotnił, po czym ojciec postanowił zabrać ich do Muzeum Brytyjskiego.

Wygląd Edytuj

Carter jest wysokim, ciemnoskórym chłopakiem o brązowych oczach. Kiedy był dzieckiem, jego włosy były tak kręcone, iż na głowie miał fryzurę afro. Przed dołączeniem do magów chłopak ubierał się jak młody nauczyciel, czyli wyprasowana koszula, spodnie khaki i wyglansowane buty. Po otrzymaniu prezentów od bogów zaczął się ubierać jak zwykły nastolatek: bluza z kapturem, dżinsy lub dresy, zamiast bluzy jakiś podkoszulek. Na początku sądził, że wygląda w tych ubraniach jak raper, później już się przyzwyczaił (Sadie powiedziała, że w końcu wygląda jak człowiek).

Charakter Edytuj

Carter Kane jest bardzo opiekuńczy w stosunku do rodziny i przyjaciół, i zrobi wszystko, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Jest dżentelmenem ze względu na sposób w jaki jego tata go wychował i zazwyczaj myśli, jak rozwiązać swój następny problem. Jest zabawny, jednak w towarzystwie dziewczyn (Ziya) czerwieni się i czasem jąka. Umieszcza życia innych nad swoje, jest skłonny nawet do poświęceń. Carter cechuje się rozległą wiedzą, i bardzo lubi z niej korzystać w towarzystwie innych przez co wychodzi nieraz na nieco przemądrzałego.


ZdolnościEdytuj

Pomimo braku treningu, Carter jest bardzo potężnym magiem. Ma znacznie większe doświadczenie niż inni nowicjusze Domu, związane jest to ze ścieżką bogów oraz przechowywaniem ducha Horusa. Jego sprawność bojowa i magia robiły wrażenie na niektórych magach i bogach. Jego specjalnością jest magia bitewna, używa również innych typów magii, byleby były związane ze ścieżką Horusa. W czasie swoich przygód Carter pokonuje wiele potworów, magów, a nawet kilku bogów. Po Cieniu Węża zostaje Faraonem Domu Życia, a Amos mówi mu, że jest tak potężnym magiem, iż mógłby z nim rywalizować oraz, że jest dumą swojego ojca.

 • Sprawność fizyczna — W ciągu serii Carter opisuje samego siebie jako nastolatka z większą siłą, szybkością, zwinnością, wytrzymałością oraz wzmocnionym refleksem. W Czerwonej Piramidzie, kiedy gościł Horusa, miał bardzo wyostrzony refleks i z łatwością odbijał wystrzelone sztylety i inne pociski. Później był w stanie wsadzić zwierzę Seta do skrytki w Duat, oraz całkiem długo wytrzymać w czasie walki z Sobkiem. W momencie kiedy Horus opuścił ciało Cartera, chłopak zachował większość z wymienionych wcześniej cech; wyjątkiem może być mniejsza wytrzymałość, jednak dotyczy to tylko magii po wydarzeniach Czerwonej Piramidy. Był wstanie wskoczyć na głowę czesu-heru i ją wykręcić, chociaż ten go ugryzł drugą głową. Na Rzece Nocy pokonał wiele demonów gołymi rękami, co było spowodowane jego złością na Chonsu, ponieważ odebrał ren Besowi. W Cieniu Węża Chufu udzielał mu lekcji koszykówki, a Bastet kontroli i utrzymywania awatara bitewnego.
 • Umiejętności bojowe - Kiedy w Czerwonej Piramidzie Carter gościł Horusa, chłopak nauczył się kilku (czytaj: wielu) przydatnych technik walki chepeszem. Dzięki sprawności fizycznej był w stanie walczyć z krokodylami Sobka i ze zwierzęciem Seta. Później, jako Oko Horusa, był na tyle wyszkolony, że mógł walczyć z Setem na czubku piramidy, jednak stracił doświadczenie po wypuszczeniu boga. W Ognistym Tronie kontynuował naukę walki, dzięki czemu mógł walczyć z demonami bez użycia magii. Na Rzece Nocy pokonywał potwory w pojedynkach bez broni (znaczy się: gołymi rękami). W Cieniu Węża Carter złapał byka Apisa za rogi i zmanipulował jego wagę (zmienił środek ciężkości) tak, że atak stwora obrócił się przeciwko niemu samemu. Percy Jackson (Syn Sobka) przyznał, że chłopak jest jedną z nielicznych osób z którymi naprawdę walczył.

 • Korzystanie z Duat — Po otrzymaniu kilku instrukcji od Bastet na temat tworzenia skrytek w Duat, Carter może w takowej ukrywać wszystko, co zechce. Wyjawiony jest jego szyfr: 13/32/33 (wycofane numery Lakersów), który ustawił w Czerwonej Piramidzie. Jeśli mocniej się skupi, Carter może również odzyskać zgubione rzeczy, jak swój chepesz, jednak nie zawsze to działa. W Cieniu Węża chłopak potrafi już instynktownie wyciągać stamtąd przedmioty, jak wtedy, gdy na barce zjawił się Set. Kiedy gościł Horusa, mag był w stanie umieścić w skrytce potężnego potwora jakim było zwierzę Seta, co wzbudziło podziw Bastet, ponieważ wymagało to ogromnej ilości energii.
 • Zaklęcia hieroglificzne - Mimo, iż nie jest w tym biegły, Carter może używać pewnych zaklęć. Potrafi ożywić ptaka, wezwać nóż, oraz powodować, że kamery się zacinają.
 • Boskie Słowa - Jeśli wystarczająco się skupi, Carter może używać Boskich Słów. W ciągu serii wymienionych jest trzynaście Boskich Słów które zna. Chłopak używa jakiegoś Boskiego Słowa aby uśpić przeciwnika bądź zwykłego człowieka a ofiary budzą się potem niczego nie pamiętając. Mag może również lokalizować osoby za pomocą Oka Horusa, jeśli tylko narysował symbol na dłoni takiej osoby (np. Percy Jackson) i ta osoba wypowiedziała jego imię. Boskie Słowa mogą być użyte do boskiej magii, na przykład khefa do przywołania Pięści Horusa.

 • Pięść Horusa — To bardzo miłe zaklęcie przyzywa pięść jego bitewnego awatara. Carter potrafi wezwać ją za również za pomocą słowa khefa (Boskie Słowo, oznaczające pięść).
 • Przyzwanie awatara - Chłopak potrafi stworzyć migoczącą postać Horusa

CiekawostkiEdytuj

 • W "Cieniu Węża" na balu tańczy z Lacy, córką Afrodyty.
 • Kiedyś widział pegaza lecącego nad Manhattanem.
 • W opowiadaniu pt. "Syn Sobka" namalował Percy'emu hieroglif wzywający, który wyglądał jak oko Horusa.
 • Sadie nazywa go nieraz "Panem Wikipedią".
 • W opowiadaniu pt. "Syn Sobka" Percy wziął Cartera za syna Aresa.
Dzieci i nastolatkowie
Półbogowie z przepowiedni siedmiorga
Percy JacksonAnnabeth ChaseJason Grace
Piper McLeanHazel LevesqueLeo ValdezFrank Zhang
Pozostali półbogowie greccy
Charles BeckendorfClarisse La RueSilena BeauregardLuke CastellanNico di Angelo
Katie GardnerMiranda GardinerMeg McCaffreyTravis HoodConnor Hood
Chris RodriguezCecil MarkowitzKastorPolluksButch WalkerMichael YewWill Solace
Kayla KnowlesDamien WhiteLaurel VictorHolly VictorMalcolm PaceLaurel
Thalia GraceBianca di AngeloChristopherAustinJake MasonJasonBillie Ng
Paolo MontesChiara BenvenutiLou Ellen BlackstoneShermanMarkNyssaClovisShane
HarleyDrew TanakaLee FletcherLacyMitchelEthan NakamuraHalcyon Green
Julia FeingoldLityersesJosephineEllis WakefieldValentina Diaz
KalaisZetesAlabaster C. TorringtonTrofonios
Pozostali półbogowie rzymscy
Reyna Avila Ramirez - ArellanoOktawianBryce LawrenceDakota
Michael KahaleMichael VarusGwendolynHylla Ramirez - Arellano
Einherjarzy i Walkirie
Magnus ChaseSamira al-AbbasHalfborn GundersonGunillaMallory Keen
Thomas Jefferson Jr.Alex Fierro
Egipscy magowie
Carter KaneSadie KaneWalt StoneZiya RashidJasmine Anderson