FANDOM


Damasen
Dam
Tytuł
Anty-Ares
Gigant
Syn Gai
Informacje
Status: Nieśmiertelny
Wygląd
Płeć: Mężczyzna
Wzrost: Bardzo wysoki
Rodzina
Rodzina:
Pozostałe
Przynależność: Giganci
Dom: Tartar
Występowanie:
Misje: Pokonanie Tartarosa


A więc na razie skup się na zemście za Damasena. Zemście za Boba.

Piper McLean do Annabeth Chase, Krew Olimpu


Damasen - gigant, syn Gai i Tartara urodzony, by zabić Aresa, boga wojny.

HistoriaEdytuj

Damasenowi nigdy nie paliło się do walki. Był przeciwieństwem Aresa, więc urodził się jako gigant pokojowo nastawiony do świata. Wędrował po łąkach Maeonii (Turcji), zbierał zioła i opiekował się owcami. Był zadowolony ze swojego życia. Pewnego dnia maeoński smok zabił pasterza, przyjaciela Damasena. Gigant odnalazł potwora i wepchnął mu drzewo w gardło. Użył mocy ziemi, by drzewo zakorzeniło się i uwięziło gada raz na zawsze. Wtedy otworzyła się pod nim ziemia i wpadł do Tartaru. To była Gaja, która nie wybaczyła synowi, że komuś pomógł.

Gaja pozwoliła mu żyć w trzewiach jego ojca, paść owce, zbierać zioła (te wszystkie zajęcia, które wykonywał na powierzchni ziemi). Każdego dnia maeoński smok się odradza, a Damasen musi go zabijać wbijając mu drzewo w gardło. To jest jego klątwa.

W książce "Dom Hadesa" razem z Bobem poświęca się, by Annabeth i Percy mogli wydostać się z Tartaru. Zostaje wspomniany w książce "Krew Olimpu".

IMG 20170910 144759

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.