Wikia

Percy Jackson Wiki

Dom Hadesa

642strony na
tej wiki
Komentarze42
Dom hadesa okladka.jpg
Dom Hadesa
Najważniejsze dane
Autor: Rick Riordan
Autor okładki: John Rocco
Tytuł oryginalny: The House of Hades
Przekład: Andrzej Polkowski
Data wydania:
 • 8 październik 2013 (USA)
 • 30 październik 2013 (Polska)
Wydawnictwo: Galeria Książki
Ilość stron: 608
Chronologia
Poprzednie: Znak Ateny
Następne: Krew Olimpu

Dom Hadesa (ang.The House of Hades) - czwarty i przedostatni tom serii ,,Olimpijscy Herosi", autorstwa Ricka Riordana. W Stanach Zjednoczonych książka weszła do sklepów 8 października 2013r. W Polsce została wydana 23 października. Mimo wcześniej zapowiadanej premiery na 30 października, Galeria Książki postanowiła przyspieszyć premierę ze względu na wielkie zainteresowanie.

FabułaEdytuj

"HAZEL STOI NA ROZDROŻU. Ona i cała załoga Argo II mogą powrócić do domu z posągiem Ateny Partenos i zapobiec wojnie między Obozem Herosów i Obozem Jupiter. Mogą też kontynuować wyprawę do Domu Hadesa, gdzie mają nadzieję otworzyć Wrota Śmierci, uwolnić Percy’ego i Annabeth z Tartaru i udaremnić potworom odradzanie się w świecie śmiertelników. Bez względu, jaką decyzję podejmą, muszą się spieszyć, bo czas ucieka. Gaja, krwiożercza Matka Ziemia, wyznaczyła 1 sierpnia na swój powrót do władzy.

ANNABETH I PERCY SĄ W ROZPACZLIWYM POŁOŻENIU''. Jak przejdą przez cały Tartar? Głodni, spragnieni i obolali, wloką się w mroku przez trujące pustkowia, gdzie napotykają wciąż nowe potworności. Nie wiedzą, jak odnaleźć Wrota Śmierci, wiedzą tylko, że po stronie Tartaru strzeże ich legion najpotężniejszych potworów Gai. Sami, we dwoje, nie zdołają ich pokonać. 

Mimo tych strasznych, mrożących krew w żyłach okoliczności Hazel, Annabeth, Percy i reszta półbogów z Przepowiedni Siedmiorga są przekonani, że mają tylko jedno wyjście: porwać się na to, co wydaje się niemożliwe. Nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich, których kochają. Nawet jeśli miłość okaże się najbardziej ryzykownym z wyborów.''

Przyłącz się do półbogów stojących przed największym wyzwaniem w swoim życiu."

Książka zawiera również opowiadanie "Syn Sobka" czyli złączenie serii „Percy Jackson i bogowie olimpijscy“ i "Kroniki rodu Kane".

Cytaty z książkiEdytuj

Q"Wszyscy wielcy wojownicy odczuwają strach. Nie boją się tylko głupcy i ci, którzy karmią się złudzeniami"

"-Głupi skalni bogowie!-zawołał z rufy Leo.-Już po raz trzeci będę musiał wymieniać maszt! Myślicie, że maszty rosną na drzewach?!

Nico zmarszczył brwi.

-Maszty są z drzew.

-Nie o to chodzi!"

"Kilka tygodni temu z trudem uwierzyłaby, że można przespać atak boga gór, ale teraz nie miała wątpliwości, że przyjaciele wciąż chrapią zdrowo pod pokładem."

"Leo mruknął pod nosem parę niepochlebnych słów pod adresem numina, ale obrócił kołem sterowym."

"-Oczywiście. Kiedy jakaś maszyna nawala, stepuję sobie wokół niej. Za każdym razem działa."

"-Druga Czerwona. Dlaczego po A-22 jest Druga Czerwona? Co to za system?"

"-Jesteśmy na wycieczce po Tartarze... no wiesz, coś w roidzaju objazdu po egzotycznych krajach. Podziemie jest przereklamowane, Olimp to turystyczna pułapka..."

"-Bob was pozdrawia - powiedział gwiazdom."

"-Służymy zgorzkniałym i pokonanym - powiedziały arai. - Służymy poległym, którzy wraz z ostatnim tchem modlą się o zemstę. Mamy dla was wiele klątw.

[...]

-Doceniam waszą uprzejmość - powiedział (Percy)- ale mama mnie uczyła, bym nie przyjmował klątw od obcych."

[...] - Myślicie, że to zabawne przysyłać mi tu tego... to zgrillowane chuchro, żeby zakłócić mi spokój? To wcale NIE JEST ZABAWNE! Zabierajcie go sobie z powrotem!

- Hej, słoneczko - powiedział Leo. - Jestem tutaj, jakbyś o tym zapomniała.

" Kalipso najwyraźniej nie chciała go widzieć. Kiedy raz wsunął głowę do jaskini, wyleciała z wrzaskiem i obrzeża go naczyniami. Nie dało się ukryć - była jego fanką."
So close to the end by lostatsea101-d6u4dgp.jpg

Dom Hadesa (miejsce)

Son-of-sobek-cover-3 4 r537 c0-0-534-712.jpg

Syn Sobka- Percy Jackson i Carter Kane spotykają się:-)

Rozpocznij dyskusję Dyskusje o artykule Dom Hadesa

 • To prawda, że Percy umrze?

  63 wiadomości
  • 89.69.187.228 napisał(a):Julciawie napisał(a):89.69.187.228 napisał(a):Julciawie napisał(a):79.191.150.57 napisał(a):A ja gdzieś słysza...
  • Purpurka napisał(a):Prosze cię jakby Percy zginął to by nie było 5 części. Przypominam też, że wujek Rick zapowiedział kolejną serie...
 • Jak "działa" "Syn Sobka"?

  3 wiadomości
  • "Syn Sobka" jest dołączony na końcu domu Hadesa. Takie dodatkowe opowiadanie o spotkaniu Percy'ego z Carterem Kane.
  • Właśnie. I oni musza pokonać atkiego jakieś petushota czy cos w tym rodzaju xD

Więcej od Wikii

Losowa wiki