FANDOM


Echo   Echo/Galeria    
Echo
62cfecb60eeecbcc225cf357bc99d9c1
Tytuł
Nimfa
Informacje
Status: Przywrócona do życia
Wygląd
Płeć: Kobieta
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor włosów: Zmieniające kolor
Rodzina
Rodzina:
  • Gaja (matka)
  • Eter (ojciec)
Pozostałe
Przynależność: Nimfy
Dom:
  • Salt Late City, Utah
  • Grecja (wcześniej)
Występowanie: Znak Ateny


- Niebieskie słonie.
- Niebieskie słonie.
- Pocałuj mnie, głuptasie.
- Głuptasie.
- Hej!
- Hej!

Leo przedrzeźniający Echo, Znak Ateny


Echonimfa, córka Eteru i Gai. Uwielbiała plotkować, a swoimi długimi opowieściami odwracała uwagę Hery, gdy Zeus flirtował z innymi nimfami. Po odkryciu podstępu małżonka Pana Niebios ukarała nimfę, przez co ta była w stanie powtarzać jedynie ostatnie usłyszane przez siebie słowa.

HistoriaEdytuj

Echo, będąc młodą nimfą, pomagała Zeusowi, gdy schodził z Olimpu. W czasie, kiedy on flirtował z nimfami, Echo snuła długie opowieści w obecności Hery, aby ta nie mogła śledzić miłostek Zeusa. Kiedy Hera zorientowała się w podstępie, rzuciła na nimfę klątwę. Od tego czasu Echo powtarzała ostatnie słowa, jakie usłyszała.

Pozbawiona głosu nimfa pewnego dnia zobaczyła w lesie młodzieńca Narcyza na polowaniu. Zakochała się w nim, jak wiele innych nimf, jednak Narcyz odrzucał ich zaloty. Echo chciała z nim porozmawiać, jednak mogła tylko powtarzać jego słowa, więc Narcyz ją odrzucił. Zrozpaczona Echo powoli zanikała, tracąc swoje ciało i zmieniając się w sam głos, powtarzający cudze słowa.

Nimfa spotkała Narcyza jeszcze raz, kiedy Afrodyta rzuciła na niego klątwę. Przez nią młodzieniec zakochał się we własnym odbiciu w wodzie, a następnie wpadł w rozpacz, ponieważ nie mógł spełnić miłości. Choć Echo nigdy mu nie przebaczyła, to smuciła się razem z nim, a po samobójstwie Narcyza powtarzała ciągle jego ostatnie słowa: "Żegnaj, młodzieńcze, na próżno ukochany".

Znak AtenyEdytuj

Leo i Hazel spotykają Echo na wyspie, szukając niebiańskiego spiżu, za pomocą którego mogliby zreperować Argo II. Córka Plutona zastanawia się, kim mógłby być "przeklęty chłopak", wspomniany przez wcześniej spotkaną Nemezis. Wtedy Leo słyszy, jak ktoś wypowiada słowa Hazel. Na tle drzew zauważa ledwo dostrzegalną postać nimfy, okazującą się być Echo. Nimfa wydostała się z powrotem z Podziemia używając Wrót Śmierci. Syn Hefajstosa początkowo próbuje jej dokuczać, jednak Hazel go powstrzymuje. Echo próbuje porozumieć się z herosami i prowadzi ich nad jezioro, nad którym Narcyz wpatruje się w swoje odbicie w tarczy z niebiańskiego spiżu. Dookoła niego stoi grupka nimf, które są agresywne w stosunku do Echo i twierdzą, że ona już kiedyś nie wykorzystała swojej szansy u Narcyza. Echo próbowała odciągnąć młodzieńca od tarczy, jedynie próbując uratować jego życie, jednak reszta nimf jej na to nie pozwala, bo one uwielbiają patrzeć na to, jak on wpatruje się w swoje odbicie. Leo ma plan, dzięki któremu może im się udać odebrać Narcyzowi tarczę, jednak potrzebuje pomocy Echo. Gdy nimfa i heros odwracają uwagę młodzieńca i jego towarzyszek dzięki wielkiej przemianie Leo oraz zachwytów Echo, Hazel zabiera tarczę i odbiega z nią. Leo i Echo udaje się dobiec do Hazel, kiedy gonią ich rozwścieczone nimfy i Narcyz. Ostatecznie, kiedy już mają wejść na Argo II, Leo proponuje Echo, aby ta porzuciła jezioro i popłynęła razem z nimi, jednak nimfa odmawia, mając nadzieję na to, że kiedyś uda jej się uratować Narcyza. Całuje Leona w policzek, dzięki czemu chłopak na chwilę może zobaczyć prawdziwą twarz Echo. Obiecuje sobie, że nigdy jej nie zapomni, jednak wspomnienia już po kilku chwilach bledną mu w pamięci.

WyglądEdytuj

Z początku Leo nie zobaczył nikogo. Potem wzrok mu się wyostrzył. Zdał sobie sprawę z tego, że zaledwie kilka metrów od głazu stoi jakaś młoda kobieta. Ubrana była w typową grecką tunikę o barwie otaczających ich skał. Trudno było kreślić kolor jej rozwichrzonych włosów: były trochę brązowe, trochę blond, trochę szare, więc niemal zanikały na tle zeschłej trawy. Leo ją widział, ale z trudem skupiał na niej wzrok. Twarz miała ładną, ale niezapadającą w pamięć. Prawdę mówiąc, za każdym razem, gdy mrugnął oczami, nie potrafił sobie jej przypomnieć, jak ona wygląda, i musiał się skupić, by ponownie ją odnaleźć.

–Opis Echo, Znak Ateny


CiekawostkiEdytuj

  • Mimo, iż jej matką była Gaja ona sama nie stała po jej stronie gdy powstawała w "Olimpijskich Herosach".

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.