FANDOM


Enkelados
Enceladus
Tytuł
Anty - Atena/Minerwa
Syn Gai
Gigant
Informacje
Status: nieśmiertelny
Wygląd
Wzrost: bardzo wysoki
Rodzina
Rodzina:
Pozostałe
Przynależność: Giganci
Dom: Tartar (po pokonaniu)
Występowanie:
Misje: Pokonanie Ateny


Enkelados - jeden z gigantów, zrodzony przez Gaję. Jego przeznaczeniem było pokonanie Ateny. W mitologii został uwięziony przez Zeusa pod ziemią, a gdy tylko się poruszał, powodował trzęsienia ziemi. Jako że był odpowiednikiem Ateny był bardzo mądry i inteligentny. Przewidział to, że Percy i Annabeth przyjdą na Akropol.

Zagubiony HerosEdytuj

Porwał Tristana McLean'a, ojca Piper, aby zwabić trzech herosów w jego pułapkę. Ukazywał się w snach Piper i manipulował nią, aby zdradziła swoich przyjaciół, bo według niego tylko w ten sposób mogła uratować ojca. Został on jednak pokonany przez Jasona oraz Zeusa, którzy działali razem.

Enkelados

OsobowośćEdytuj

Enkalados, jak większość gigantów, jest nadmiernie pewny siebie. Ma skłonność do zrzucania brudnej roboty na innych gigantów przy użyciu wymuszania lub szantażu. Jednak w trakcie Gigatomachii przyznaje się do swojej winy, iż uważał, ze bogowie nie są wstanie go pokonać, dopóki nie zrzucą na niego górę. Od tego momentu zakłada, że nauczył się cierpliwości i że będzie czekać na odpowiedni moment. Cechuje go także drobna inteligencja, co czyny z niego anty-Atenię. Zamiast atakować Jasona i Leo, działa strategicznie, porywając ojca Piper, by wpędzić ich w swoją pułapkę. Jego nadmierna pewność siebie prowadzi go do upadku, gdyż nie spodziewał się, że Jason otrzyma pomoc od Boga Zeusa w pokonaniu Giganta.

CiekawostkiEdytuj

  • Zanim w pierwszej Gigantomachii Atena go pokonała, Enkelados został porażony gromem Zeusa i zmiażdżony Sycylią.