FANDOM


Festus   Festus/Galeria    
Festus
Festus
Tytuł
Spiżowy Smok
Zwierzątko Leona
Wybawiciel Leo Valdeza
Informacje
Status: Naprawiony
Pozostałe
Przynależność: Automatony
Broń: Ogień
Dom: Bunkier 9
Występowanie:


Festus - spiżowy smok-maszyna (automaton) oswojony najpierw przez Charliego Beckendorfa, a późnej przez Leona Valdeza.

WyglądEdytuj

Zagubiony HerosEdytuj

Jest opisany jako dwudziestometrowy wąż o stalowych szponach, ostrych jak świdry zębach i płonących czerwonych ślepiach. Posiadał nietoperzowe skrzydła, dwukrotnie dłuższe od kadłuba, a rozwinięte zostały porównane do metalowych żagli. Miał odcienie brązu i miedzi, a w słońcu błyszczał jak żywa rzeźba z monet. Wydawał z siebie odgłos grzechotu monet wypadających z automatu do gry.

Smok w książkach RiordanaEdytuj

Archiwum HerosówEdytuj

Po raz pierwszy pojawia się w "Archiwum Herosów" gdy podczas bitwy o sztandar Percy, Beckendorf, Annabeth i Silena znajdują jego głowę oraz resztę ciała i włączają smoka. Dowiadujemy się, że później został naprawiony przez Charliego.

Zagubiony HerosEdytuj

W "Zagubionym Herosie" Leo dowiaduje się o usterce smoka i na nowo go naprawia. W tej części Festus także zostaje użyty jako środek transportu na misji Jasona, Piper i Leona. Raz spada przez usterkę spowodowaną przez Chione, ale Leo znowu go naprawia. Niestety po drugim awaryjnym lądowaniu na posesji króla Midasa przyjął na siebie lasery ratując przy tym życie trójce herosów. Nie ucierpiała jedynie głowa, którą Hefajstos zaniósł do Bunkra 9.

Znak AtenyEdytuj

W "Znaku Ateny" i w późniejszych częściach jego głowa zostaje zamontowana na dziobie "Argo II", gdzie służyła jako "namierzacz potworów". W takiej postaci Festus towarzyszył herosom podczas ich podróży do Grecji. Ale był "uśpiony" aż do czasu gdy Piper do niego przemówiła.

Krew OlimpuEdytuj

W ostatniej części Leo buduje mu nowe ciało, i tym samym smok może pomóc synowi Hefajstosa pokonać Gaję. Oprócz tego podał Valdezowi lekarstwo lekarza, po czym ten ożył i zabrał Kalipso z Ogygii.

CiekawostkiEdytuj

  • Festus lubił pić benzynę z ostrymi papryczkami.
  • Jego imię oznacza "szczęśliwy".
  • Festus to także miasto w USA, w stanie Missouri.