FANDOM


Playing with greek fire by ski machine-d64k82w-0

Hazel Levesque i Leo Valdez, gdy zaatakowała ich Skolopendra

Grecki Ogień - to zielona, łatwopalna substancja, która wypuszcza dym i iskrzy, a potem eksploduje po paru sekundach. Zazwyczaj jest używany jako bomba i jest bardzo niebezpieczny. Używany głównie w walce z potworami (herosi, a w szczególności domek Hefajstosa, użyli go w bitwie o Manhattan), ale też podczas wyścigów rydwanów. Charles Beckendorf użył całego zapasu takiego ognia, by razem z Percy'm Jacksonem wysadzić w powietrze luksusowy liniowiec pełen potworów, czyli "Księżniczkę Andromedę". Innym razem, w domu Halcyona Greena, Thalia Grace wraz z Luke'iem Castellanem razem stworzyli butelkę greckiego ognia, by pokonać potworne leukroty i podpalić dom (w wyniku czego niestety zginął Hal). Leo Valdez ma zapas greckiego ognia na Argo II. Użył go by zabić Skolopendrę (cisnął ogień prosto do gardła potwora).

PrzepisEdytuj

W Pamiętniku Luke'a Castellan'a został zamieszczony fragment przepisu na Grecki Ogień. Luke postanowił nie podawać tam kompletnego przepisu, ponieważ jak sam przyznał "nie chciałby mieć na sumieniu spalenia świata śmiertelników". Jednak pomimo tego zdołał umieścić instrukcje z których wynika, że potrzebne składniki to m.in.:

  • smoła
  • nektar
  • spirytus

Dodatkowo, gdy wszystkie składniki zostanął zmieszane potrzebny jest katalizator by zaszła reakcja aktywacji substancji.

CiekawostkiEdytuj

  • Grecki Ogień pali się pod wodą.
  • Został wymyślony w czasach Bizancjum.