FANDOM


Hemera
Hemera1
Tytuł
Bogini Dnia
Informacje
Status: Nieśmiertelna
Wygląd
Płeć: Kobieta
Wzrost: Każdy
Rodzina
Rodzina:
Pozostałe
Przynależność: Bogowie
Dom: Dwór Nocy

Pałac Heliosa

Występowanie:
-Albo taka bogini Dzień... gdybyśmy mogli ją spotkać...
-O, tak - wtrącił się Percy - Dzień? To by dopiero było coś! Bardzo bym chciał ją zobaczyć. Może zdobyłbym jej autograf.
-[...] Masz na myśli Hemerę? To moja córka!

Nyks, Percy Jackson i Annabeth Chase o Hemerze, Dom Hadesa

Hemera (także Hemere, Dzień; gr. Ἡμέρα Hēméra, łac. Hemera, Dies ‘dzień’)- grecka bogini i uosobienie dnia. W mitologii była przedstawiana jako uosobienie dnia i światła dziennego. Była córką Nyks (bogini Nocy) oraz Ereba. Została wspomniana w książce ,,Dom Hadesa", gdy Percy i Annabeth dotarli do Dworu Nocy oraz w ,,Przewodniku po świecie herosów", ,,Greckich bogach według Percy'ego Jacksona" i ,,Greckich herosach według Percy'ego Jacksona".

Historia

Hemera nie odgrywa znaczącej roli w żadnym znanym micie. Nieznane są miejsca jej kultu. Była ściśle identyfikowana z Herą, boginią małżeństwa i Królową Olimpu. Często mylono ją także z Eos.

Hemcia

Ciekawostki

  • Jej imieniem została nazwana jedna z planetoid - Hemera.
  • W ,,Greccy bogowie według Percy`ego Jacksona" jest podane, że często kłóci się z Nyks, ponieważ różnią się od siebie jak dzień i noc.
    Nyks i hemera

    Hemera i jej matka, Nyks

    4a3538a2d474aecbf68bb78e16aa1c9d
    Hemcia

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.