FANDOM


Hermes   Hermes/Galeria   Hermes/Cytaty    


Szybciej będzie wyliczać, czego bogiem nie był Hermes, ponieważ ten facet miał naprawdę mnóstwo spraw na głowie.Był bogiem podróży, a zatem opiekunem wszystkich, którzy poruszali się drogami. To oznaczało kupców, posłańców, ambasadorów, wędrownych sztukmistrzów, a także pasterzy gnających bydło na targ.Zasadniczo Hermes zajmował się wszystkimi i wszystkim, których można napotkać w podróży - zarówno dobrymi jak i złymi.Jego mama Maja usiłowała strzec go przed kłopotami. Była tytanidą, córką Atlasa, a kiedy zaszła w ciąże z Zeusem (będąc jego którą kochanką? Czterysta pięćdziesiątą ósmą? Ktoś robił listę?), starała się też zabezpieczyć, żeby nie skończyć jak większość jego kochanek - przeklęta i prześladowana przez Herę.Hermes był ważnym i szanowanym kolesiem.
Trudno uwierzyć, że urodził się w jaskini i został aresztowany w wieku dwunastu godzin.

Greccy bogowie według Percy`ego JacksonaKiedy tylko Hermes usłyszał chrapanie mamy, otwarł oczy.
Mały bóg szarpał się w krępujących go pieluszkach.
- Doprawdy? - mruknął pod nosem. - Urodzony pół godziny temu i już w kaftanie bezpieczeństwa? Mama nie ma do mnie za grosz zaufania. Bystra z niej kobieta.

Greccy bogowie według Percy`ego Jacksona


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki