FANDOM


Sea_shell-ikona.png Ta artykuł jest jedynie zalążkiem zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go, aby Grover dostał puszkę.

Iryfon - sposób porozumiewania się z innymi za pomocą tęczy.

Działanie

Aby iryfon działał, należy wrzucić złotą drachmę do tęczy, powiedzieć:

O Iris bogini tęczy przyjmij moja ofiarę.

Następnie trzeba poprosić boginię Iris o pokazanie osoby, z którą chce się skontaktować. Tego sposobu używają jedynie Grecy.

İris.Goddes of Rainbow..jpg

Występowanie w książkach

  • W książce Klątwa Tytana Percy chciał prosił o pomoc Chejrona, ale nie było go w pobliżu. Bogini połączyła ich z Dionizosem, który pomógł im niechętnie. Zesłał na wrogów Percy'ego i Thalii obłęd.
  • Percy korzystał również z tego sposobu, kiedy chciał się porozumieć ze swoją matką, Sally Jackson. Raz udało mu się połączyć, kiedy kobieta miała gościa w domu, człowieka i przyjaciela z pracy pana Blofisa.
  • W książce Bitwa w Labiryncie Percy otrzymywał połączenia Iryfonem, którym nie zamawiał. Widział w nich Nica di Angelo. Po pewnym czasie rozgryzł, że przyczyną tego była Bianca, zatroskana siostra Nica.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki