FANDOM


Sea_shell-ikona.png Ta artykuł jest jedynie zalążkiem zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go, aby Grover dostał puszkę.
Kelli
Tytuł
Empuza
Służąca Hekate
Wygląd
Płeć: Kobieta
Kolor oczu: Czerwone
Kolor włosów: Płomienne
Pozostałe
Przynależność: Empuzy
Broń: Kły
Pazury
Występowanie:


DSCF1622

No, chyba każdy kto czytał bloga kojarzy tę scenę :)

Hekate jest boginią Mgły! Nikt nie zna je dróg. Kto wie, po czyjej stronie naprawdę stoi? Jest też boginią rozdroży i oczekuje od was własnych wyborów. Ja wybieram drogę, na której czeka nas najwięcej krwi półbogów! Wybieram Gaję!

–Kelli do innych Empuz, Dom Hadesa


Kelli - jest Empuzą, sługą bogini magii Hekate. W ludzkiej postaci czarnoskóra z kręconymi ciemnymi włosami. Jest silniejsza i starsza (mówiła o tysiącu lat w świecie śmiertelników) od swojej uczennicy, Tammi. Udawała cheerleaderkę w szkole Percy'ego. Do wszystkich nowych w Goode (szkole) mówi "Kocie". Została zabita przez Annabeth (dźgnęła ją swoim sztyletem w plecy). Pojawia się też w "Domu Hadesa". Związana była z Luke'em Castellanem uczuciowo, jednak ten odrzucił ją, ze względu na związek dziewczyny z chłopakiem w Seatlle, którego empuza pożarła.

Kelli w "Dom Hadesa"Edytuj

Percy i Annabeth natknęli się na Grupę Empuz podążających do Wrót Śmierci, aby wydostać się i służyć Gai. Kelli, przewodząca im, chciała osobiście zabić Percego i Annabeth, ponieważ to właśnie Annabeth uśmierciła ją w świecie śmiertelników, wbijając jej nóż w plecy. Mimo, że jej towarzyszka była starsza od niej, to ona dowodziła grupą. Gdy inna Empuza chciała przejąć dowodzenie, Kelli zabiła ją.