FANDOM


Ladon
Ladon
Tytuł
Strażnik Ogrodu Hesperyd
Informacje
Status: Żywy
Wygląd
Płeć: Mężczyzna
Rodzina
Rodzina:
Pozostałe
Przynależność: Potwory
Dom: Ogród Hesperyd
Grecka/Rzymska forma: Grecki

Ladon - wielki smok pilnujący ogrodu Hesperyd, córek Atlasa, w którym rosną złote jabłka.Syn Echidny i Tyfona. Smok ma setki głów. Nikomu nie udało się nigdy go pokonać. Słucha się Hesperyd, które są jego paniami. To on zostawił Luke'owi bliznę na policzku, gdy ten usiłował wykraść złote jabłka.Zostaje wspomniany w ,,Greccy bogowie wedłuh Percy'ego Jacksona"

LadonGG

Ladon strzegący złotych jabłek w Ogrodzie Hesperyd

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy

Złodziej Pioruna

Ladon nie wystąpił w Złodzieju Pioruna, jednak został w nim wspomniany przez Luke'a Castellana, jako smok, któremu ,,zawdzięcza" bliznę na policzku.
6Zoe

Zoe Nightshade, jedna z Hesperyd, pań Ladona

Klątwa Tytana

Ladon epizodycznie wystąpił w Klątwie tytana. Percy Jackson wraz z Thalią Grace i Zoe Nightshade musieli wyminąć go w drodze na górę Othrys, gdzie odradzali się tytani. Zoe zbudziła go i usiłowała przekonać, że jest jego panią. Gdy to się nie udało, łowczyni zaczęła uciekać, Ladon zdołał jednak zranić Zoe, co później przyczyniło się do jej śmierci (umarła w ramionach Artemidy).

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki