FANDOM


Laptop Dedala - laptop, który Annabeth Chase w "Bitwie w Labiryncie" dostała od greckiego wynalazcy Dedala w jego warsztacie. Córka Ateny spędzała mnóstwo czasu, studiując wszystkie plany zapisane na laptopie, a mimo tego nie poznała ich wszystkich.

Opis

Był to komputer wyprzedzający inne laptopy o co najmniej 50 lat. Naładowany został setkami pomysłów twórcy Labiryntu Minotaura.

Niektóre projekty zamieszczone na laptopie

  • Tarcza wideo (odbija ona światło słońca lub księżyca i pokazuje w ten sposób miejsca oświetlone jednym z tych dwóch źródeł naturalnego światła), której Annabeth użyła w trakcie bitwy o Manhattan.
  • Plan nr 23 - to plan wykorzystany podczas Bitwy o Manhattan przez Annabeth. Polega on na tym, że gdy przyciśnie się ukryty w rzeźbie guzik i wypowie odpowiednią komendę, to rzeźba będąca automatonem wykona polecenie.
Komenda Dedal dwadzieścia trzy! Aktywacja! Zabij latające świnie!

Percy do posągu Hermesa podczas ataku maciory z Krommyonu, Ostatni Olimpijczyk


Dalsza historia

Annabeth chase by jujubajulia-d4kfg4a

Pod koniec "Znaku Ateny" laptop razem ze sztyletem i plecakiem Annabeth spada do Tartaru.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.