FANDOM


Maria di Angelo   Maria di Angelo/Galeria    
Maria di Angelo
Indeks
Informacje
Status: Zmarła
Wygląd
Płeć: Kobieta
Kolor oczu: Brązowe
Kolor włosów: Czarne (prawdopodobnie)
Rodzina
Rodzina:
Pozostałe
Przynależność: Śmiertelnicy
Dom: Włochy (za życia)

Hades (po śmierci)

Występowanie: Ostatni Olimpijczyk (wspomniana)


Rodzinka di Angelo

Maria di Angelo z dziećmi

Maria di Angelo - matka Nica i Bianki di Angelo. Jedna z kochanek Hadesa.

OpisEdytuj

WyglądEdytuj

Na pobliskiej sofie siedziała kobieta. Miała na sobie czarną suknie, rękawiczki i czarny kapelusz z woalką, w którym wyglądała jak gwiazda filmowa z lat czterdziestych. Miała uśmiech Bianki i oczy Nica.

Percy o Marii, Ostatni Olimpijczyk


CharakterEdytuj

Maria była skromna oraz odważna. Nie bała się Zeusa. Bardzo kochała swoje dzieci i nie potrafiła oddać ich Hadesowi, chociaż Pan Podziemia wytłumaczył jej co może się stać, jeśli tego nie zrobi. Chciała być z nimi za wszelką cenę i przypłaciła to życiem.

HistoriaEdytuj

Maria była jedną z kochanek Hadesa oraz matką Nica i Bianki di Angelo. Prawdopodobnie była Włoszką. Zginęła po roku 1938 w holu hotelu, gdy poszła po torebkę, wściekły Zeus zły na brata, który nie oddał dzieci do obozu, wywołał trzęsienie ziemi, które miało zabić dzieci. Pan Podziemia zdążył ochronić dzieci, lecz jego ukochana zmarła. Hades chciał wskrzesić Marie, jednak jako Pan Podziemia najbardziej ze wszystkich bogów musiał przestrzegać praw śmierci. Za jej śmierć obwinił Wyrocznie, którą przeklął.

Rodzice1

CiekawostkiEdytuj

  • Jej córka urodziła się w 1930 r. , a syn 1932 r.
  • W 1938 wyjechała na weekend do Wenecji z Nico'iem i Biancą.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.