FANDOM


Marie Levesque
Tytuł
Matka Hazel
Kochanka Plutona
Informacje
Status: zmarła
Pseudonim(y): Wiedźma
Wygląd
Płeć: kobieta
Kolor włosów: złotobrązowe
Rodzina
Rodzina:
Pozostałe
Przynależność: Śmiertelnicy
Dom: Nowy Orlean
Występowanie: wspomnienia Hazel

Marie Levesque – Matka Hazel Levesque. Mieszkała przez większość życia w Nowym Orleanie. Zajmowała się gris–gris, czyli czarami na pokaz. Przydomek "królowa" dostała od swojej córki, przez wielu ludzi była nazywana wiedźmą. Zmarła na Alasce przez atak Gai. Pojawia się jedynie we wspomnieniach Hazel.

Historia

Młoda Marie przy pomocy Hekate wezwała boga - Plutona. Pan śmierci zakochał się w niej, uważał ją za odważną i piękną. Kobieta zażyczyła sobie wszystkich skarbów spod ziemi, ponieważ chciała być bogata. Miała dość swojego ubogiego życia. Wtedy na świat przyszła Hazel Leveqsue. Marie na początku naprawdę kochała córkę. Gdy odkryła, że dziewczynka potrafi przyzywać z ziemi klejnoty, Marie zaczęła je sprzedawać, udając wróżkę. Na początku powodziło im się całkiem nieźle. Jednak potem zaczęły krążyć plotki o klątwie Hazel, a Marie wszyscy nazywali czarownicą. Kobieta odwróciła się od córki. Patrzyła na nią z obrzydzeniem. W końcu głos Gai opętał Marie, każąc jej uciec z córką na Alaskę, która jest poza władzą bogów. Marie zaczęła pracować na Alasce jako sprzątaczka. lecz w nocy zmieniała się i zaciągała Hazel na pewną wyspę. Wykorzystywała dar córki, m.in. do tego, aby Hazel przysłużyła się do obudzenia giganta. W końcu zdała sobie sprawę, że to co robi jest złe i oparła się woli Gai. Przeprosiła córkę i Hazel zniszczyła jaskinię, zasypując siebie i matkę. Marie po śmierci miała trafić na Pola Kary, ale jej córka powiedziała, że obie trafią na Łąki Asfodelowe.

Wygląd

Mamy Percy`ego i Hazel

Percy z matką oraz Hazel z matką

Marie była bardzo piękną kobietą. To po niej Hazel odziedziczyła urodę. Gdy nie była nachmurzona, a twarz miała spokojną, prezentowała się naprawdę niezwykle. Miała ciemną skórę, koloru ziarna kawy. Jej złotobrązowe włosy były bujne i piękne. I nawet bez klejnotów na palcach, czy wspaniałych naszyjników na szyi promieniowała królewskością, jakby naprawdę była królową.

Ciekawostki

  • Jej nazwisko ,,Levesque" znaczy ,,lżejszy".
  • Jej postać przypomina Marie Laveau, "wielką kapłankę voo-doo". Nawet samo imię i nazwisko jest bardzo podobne.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.