FANDOM


Dowiesz się, wierz mi. Dziesięć niezbędnych witamin, minerałów, aminokwasów... Och, wszystko, czego potrzebujesz, aby ponownie czuć się sobą.

Hermes o multiwitaminach, Morze Potworów


Multiwitaminy Hermesa - butelka magicznych multiwitamin, które bóg dał Percy'emu. Każda multiwitamina jest innego smaku, koloru i kształtu, np. Minotaura lub Hydry.

HistoriaEdytuj

W czasach starożytnych, multiwitaminy Hermesa były magicznymi ziołami, które nazywano Moly. Hermes dał je Odyseuszowi na wyspie Kirke, aby ta nie zdołała zamienić go w świnię, jak innych towarzyszy.

Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Morze PotworówEdytuj

Annabeth Chase bierze multiwitaminę- Minotaura o smaku cytrynowym, kiedy dowiaduje się, że Madame Kika to tak naprawdę Kirke. Czarodziejka zamieniła tam Percy'ego w świnkę morską, podczas gdy córkę bogini mądrości odciągnięto pod pretekstem odświeżenia się. Córka Ateny dzięki multiwitaminom była odporna na jej czary i uwolniła Percy'ego oraz innych mężczyzn zamienionych dawno temu w świnki morskie poprzez wsypanie do ich klatki multiwitamin Hermesa. Wszyscy powracają do swojej dawnej postaci i pozostają odporni na czary Kirke. Czarodziejka ucieka, a Czarnobrody i jego piraci, którzy także ulegli kiedyś czarowi Kirke, demolują jej wyspę i Centrum Odnowy Biologicznej.  

OpisEdytuj

Istnieją różne smaki witamin i różne kształty, takie jak cytryny - Minotaury, winogrona - Erynie (lub ewentualnie winogrona - hydry) i tak dalej. Każda multiwitamina ma nieco inny efekt.