FANDOM


Zły pies Janus!

Tyson gdy zobaczył Ortrosa, Bitwa w Labiryncie

Geryon.jpg

Gerion, pan Ortrosa

Ortros
ORTOS.jpg
Rodzina
Rodzina: Echidna (matka)
Pozostałe
Przynależność: Potwory
Grecka/Rzymska forma: Grecki

Ortros - w mitologii greckiej był to dwugłowy pies strzegący Rancza Potrójne G. Jego panem był Eurytion. Był synem Echidny i Tyfona. Pojawił się w książce ,,Bitwa w Labiryncie".

Historia

Ortros uchodził za potomka Echidny i Tyfona. Strzegł trzody Geriona. Zabił go Herakles, gdy wykonywał swoją dziewiątą pracę, czyli pojmanie trzody Geriona. Za życia zgwałcił swoją matkę (narodził się wtedy lew nemejski oraz Sfinks). Niektóre mity głoszą także, że to Ortos był ojcem Chimery i Hydry lernejskiej.

Ortros w książkach Ricka Riordana

Ortos pojawił się w czwartym tomie serii ,,Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy" - ,,Bitwa w Labiryncie". Pies znajdował się na Ranczu Potrójne G. ,czuwając przy boku Eurytiona, pomocnika Geriona. Chciał zaatakować Percy'ego, Annabeth, Grovera, Tysona i Nicka, gdy przyszli na Ranczo, lecz wtedy zawołał go jego pan. Obecnie najprawdopodobniej stara się pomóc swemu właścicielowi zaprzyjaźnić się ze zwierzętami na Ranczu, zanim odrodzi się Gerion.

Wygląd

To był pies z dwiema głowami. Wyglądał jak chart: długi, chudy i gibki, o brązowej sierści, ale z jego karku wyrastały dwie głowy, obie kłapiące paszczami, warczące i ogólnie niezadowolone z naszego widoku

–Opis Ortrosa, Bitwa w Labiryncie

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki