FANDOMZły pies Janus!

Tyson gdy zobaczył Ortrosa, Bitwa w Labiryncie


Ortros - w mitologii greckiej był to dwugłowy pies strzegący Rancza Potrójne G. Jego panem był Eurytion. Był synem Echidny i Tyfona. Pojawił się w książce "Bitwa w Labiryncie".

HistoriaEdytuj

Ortros uchodził za potomka Echidny i Tyfona. Strzegł trzody Geriona. Zabił go Herakles, gdy wykonywał swoją dziewiątą pracę, czyli pojmanie trzody Geriona. Za życia zgwałcił swoją matkę (narodził się wtedy lew nemejski oraz Sfinks). Niektóre mity głoszą także, że to Ortos był ojcem Chimery i Hydry lernejskiej.

Percy Jackson i Bogowie OlimpijscyEdytuj

Bitwa w LabiryncieEdytuj

Geryon

Gerion, pan Ortrosa

Pies znajduje się na Ranczu Potrójne G i czuwa u boku Eurytiona, pomocnika Geriona. Chciał zaatakować Percy'ego, Annabeth, Grovera, Tysona i Nicka, gdy przyszli na Ranczo, lecz wtedy zawołał go jego pan. Obecnie najprawdopodobniej stara się pomóc swemu właścicielowi zaprzyjaźnić się ze zwierzętami na Ranczu, zanim odrodzi się Gerion.

WyglądEdytuj

To był pies z dwiema głowami. Wyglądał jak chart: długi, chudy i gibki, o brązowej sierści, ale z jego karku wyrastały dwie głowy, obie kłapiące paszczami, warczące i ogólnie niezadowolone z naszego widoku

–Opis Ortrosa, Bitwa w Labiryncie