FANDOM


Percy-gra
Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief - gra wideo, wydana w 12 lutego 2010 na rynku europejskim na konsoli Nintendo DS. Za produkcję gry Griptonite Games, a za dystrybucję Activision Blizzard. Niestety, ale gra nie została wydana na terenie Polski.

Opis gry

Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief to gra oparta na pierwszej części bestselerowej serii fantasy autorstwa Ricka Riodana oraz obrazie kinowym pod tym samym tytułem (w Polsce - Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna).

Opisywaną pozycję określić można jako taktyczny RPG, w którym gracze wcielają się w postacie znane z książki (i filmu). Główny bohater, Percy Jackson, odkrywa pewnego dnia, że tak naprawdę jest synem greckiego boga Podejdona. Niestety, okazuje się, że istnieją ludzie, którzy zazdroszczą mu tego dziedzictwa, ale też i boją się jego mocy. Percy musi więc stawić im czoła i udowodnić, że to nie on stoi za kradzieżą artefaktu Zeusa.

W The Olympians: The Lightning Thief wraz z Annabeth, Groverem i innymi sprzymierzeńcami wyposażonymi w boskie moce wyruszamy w podróż pełną przygód, której celem jest odnalezienie wspomnianego wyżej pioruna Zeusa. Po drodze natykamy się oczywiście na nieprzyjaciół, których musimy pokonać stosując odpowiednią taktykę i strategię. A napotkani wrogowie do najprzyjemniejszych nie należą – meduza, hydra czy minotaur, to tylko niektórzy z nich. Od powodzenia całej wyprawy zależy także utrzymanie pokoju między bogami, tak więc stawka jest wysoka.

Wraz z postępem rozgrywki i zdobywaniem doświadczenia możemy odblokowywać nowe zdolności i ulepszenia dla naszych podopiecznych, co skutkuje zwiększeniem ich zdolności bojowych. Doświadczenie bohaterów zwiększa się natomiast dzięki pokonywaniu kolejnych przeciwników, jak również wykonywaniu zadań.

Bohaterowie


Wideo z gry

Percy Jackson & the Olympians The Lightning Thief Nintendo DS Trailer - Debut Trailer01:09

Percy Jackson & the Olympians The Lightning Thief Nintendo DS Trailer - Debut Trailer

Percy Jackson And The Olympians The Lightning Thief (VG) (2010) - Gameplay trailer01:11

Percy Jackson And The Olympians The Lightning Thief (VG) (2010) - Gameplay trailer

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki