FANDOM


Pola Kary
PicsArt 13
Najważniejsze dane
Lokalizacja: Podziemie
Rodzaj: Miejsca dla umarłych
Pozostałe
Występowanie:

Pola Kary - część Podziemia, w której złe dusze odbywają wieczne męki przygotowywane przez boginie zemsty, Erynie, np. bieganie po polach z palącymi się kaktusami. Żeby te dusze mogły dłużej znosić męki piją z ognistej rzeki Flegeton, która działa jak bardzo niesmaczny nektar. Jej wodę pili podczas przebywania w Tartarze Percy i Annabeth.

Osoby, które trafiły na Pola Kary

  • Tantal - choć znajduje się w wodzie po pas, a nad nim zwieszają się gałęzie drzewa owocowego, nie może zaspokoić swojego pragnienia ani nic zjeść.
  • Syzyf - wtacza kamień pod górę i kiedy wydaje mu się, że już dotarł na szczyt, głaz wyślizguje mu się z rąk i stacza w dół.
  • Matka Hazel, Marie, miała trafić na Pola Kary, a jej córka do Elizjum. Hazel jednak postanowiła, że obie trafią na Łąki Asfodelowe.
  • Tityos został zesłany na Pola Kar za próbę porwania Latony. Odbywa męki w postaci przykucia do ziemi i zaopatrzeniu w odnawiającą się wątrobę, którą rozcięto aby sępy mogły się nią żywić na wieki.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki