FANDOM


Ne
Róg obfitości, kornukopia
- według mitologii greckiej róg obfitości powstał z pobłogosławionego przez Zeusa ułamanego rogu kozy Amaltei. Napełniał się wszystkim, czego tylko zapragnął jego właściciel.

Zdobycie kornukopii

W "Znaku Ateny", kiedy Argo II wpływał do Grecji, Jason i Piper otrzymali od Heraklesa zadanie odzyskania drugiego rogu rzecznego boga Acheloosa. Grecki heros już kiedyś ułamał mu jeden róg, który zamienił się w kornukopię. Choć najpierw Piper zrobiło się żal boga, to gdy ten zaczął topić Jasona, podstępem odebrała mu jego drugi róg. Wbrew woli Heraklesa zabrała go ze sobą i wykorzystywała w wielu bitwach jako broń. Dzięki rogu obfitości zalała dietetyczną pepsi statek należący do Chrysaora i jego załogi, który następnie herosi złożyli w ofierze Bachusowi. Kornukopia uratowała ich również od utopienia się w nimfeum.

Ciekawostki

  • W mitologii rogiem obfitości był róg kozy Amaltei, natomiast w książkach Riordana jest to róg Acheloosa.
  • Bogini sprawiedliwości Temida często jest przedstawiana z rogiem obfitości.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki