FANDOM


Warsztat Dedala
Latest
Najważniejsze dane
Lokalizacja: Labirynt
Rodzaj: Warsztaty
Pozostałe
Występowanie: Bitwa w Labiryncie
Widok zmienia się codziennie - zamyślił się. - Ale zawsze jest to jakieś miejsce położone wysoko. Wczoraj spoglądałem z wieżowca na Manhattanie. Przedwczoraj na piękną panoramę jeziora Michigan. Ale w końcu Labirynt powraca do Ogrodu Bogów.

Dedal do Rachel, Annabeth i Percy'ego, Bitwa w Labiryncie


Warsztat Dedala - to pracownia ateńskiego wynalazcy Dedala. Znajduje się w samym sercu Labiryntu. Przez lata Dedal był zmuszony w nim mieszkać, nie mogąc go opuścić (zarządził tak król Minos, który wiedział, że Dedal zna mnóstwo jego sekretów i bał się, że mężczyzna może powiedzieć o tym innym osobom). W końcu uciekł z stamtąd wraz z synem Ikarem na woskowych skrzydłach. Uciekli stamtąd, lecz gdy lecieli, Ikar zapomniał o przestrogach ojca, wzleciał zbyt wysoko i słońce rozpuściło wosk, za pomocą którego były sklejone skrzydła. Chłopiec spadł do oceanu i utopił się, ojciec nie mógł mu pomóc.

Dedal ze skrzydłami

Dedal - twórca warsztatu

Po wielu wielu latach uciekania przed Minosem, który chciał go dopaść, Dedal powrócił do Warsztatu. Uznał bowiem, że tam będzie najbezpieczniejszy. Było to już po tym jak z pomocą Elli i jej sióstr zabił Minosa. Duch króla obiecał, że go dopadnie, nawet po śmierci.

Percy Jackson i bogowie olimpijscyEdytuj

Bitwa w LabiryncieEdytuj

Dedal był już w dość podeszłym wieku, wrócił do swojego warsztatu. W książce Annabeth Chase przewodzi misją odnalezienia warsztatu Dedala i odebrania mu Nici Ariadny, zamin tatrafi w ręce Luke'a. Towarzyszą jej Percy Jackson, Grover Underwood i Tyson. Żeby przejść przez Labirynt potrzebują śmiertelnika, który widzi przez Mgłę. Percy (wbrew Annabeth) kontaktuje się w związku z tym z Rachel Elizabeth Dare i dzięki niej odnajdują warsztat. Udaje im się to i w warsztacie zastają Kwintusa (pod takim imieniem znali Dedala). Rachel jest zachwycona samym warsztatem, a także pomysłem Dedala na stworzenie sobie nowego ciała. Kiedy przebywali w warsztacie napadły na nich empuzy oraz Nico di Angelo z duchem Minosa. Podczas walki Annabeth przebija sztyletem jedna z empuz Kalli. Nico dowiaduje się również, że Minos chce śmierci Dedala dla siebie, a nie dla jego siostry. Herosi uciekają z warsztatu dzięki woskowym skrzydłom.

WyglądEdytuj

Znajduje się w nowszej części Labiryntu. Jego ściany są metalowe. W środku znajduje się mnóstwo wynalazków, Lamtopy i dokumenty z projektami. Wielkie okno za każdym pokazuje coś innego.